2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΣΚΑΛΑΣ ΩΡΩΠΟΥ ΝΕΩΝ ΠΑΛΑΤΙΩΝ

“Παιδί, παραβατικότητα και μέσα κοινωνικής δικτύωσης” – Εκδήλωση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης των γονιών στο σχολείο μας

Καθώς τα ζητήματα που αφορούν στην παραβατικότητα των ανηλίκων και ο ρόλος που παίζει στη ζωή τους η ενασχόληση με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, μας απασχολούν όλο και περισσότερο, το σχολείο μας – σε συνεργασία με το 1ο Δ.Σ Σκάλας Ωρωπού & Ν. Παλατίων και τα Δ.Σ Καλάμου, Ωρωπού, Μαρκοπούλου, Χαλκουτσίου και Συκαμίνου – διοργανώνει εκδήλωση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης των γονιών με θέμα “Παιδί, παραβατικότητα και μέσα κοινωνικής δικτύωσης” την Τρίτη 14/5/2024 και ώρα 18:00 το απόγευμα στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Σας προσκαλούμε να ακούσετε τους αξιόλογους ομιλητές μας και να μοιραστείτε τους δικούς σας προβληματισμούς με την ελπίδα να γίνουμε όλοι μας – γονείς και εκπαιδευτικοί – λίγο πιο σοφοί και αποτελεσματικοί στην αντιμετώπιση των σύγχρονων προκλήσεων.

Παιδί παραβατικότητα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης Αφίσα